Tüm Duyurular

Bir Gökyüzü Macerası

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Hacettepe Üniversitesi Toplumsal Sorumluluk Projesi kapsamında ortaokul düzeyinde öğrenim gören öğrencilerimizin aileleriyle birlikte okul dışı öğrenme ortamında kazanacakları deneyimleri geçmiş tecrübeleriyle birleştirip eğlenerek, merak ederek, inceleyerek ve tartışarak sosyal bir etkileşim içerisinde öğrenmeleri hedeflenmektedir. Bu amaç kapsamında 2016 yılı Ekim ayından başlayıp sekiz ay ve her ay iki gün hafta sonunda - planetaryum etkinlikleri düzenlenecektir. Bunun yanı sıra, astronomi alanında uzman kişilerin de etkinliklere davet edilmesi planlanmaktadır.

Başvurular ve diğer bilgilendirmeleri hakkında bilgi sahibi olmak için lütfen etkinlik sayfamızı takip ediniz.

Etkinlik Sayfası İçin Tıklayınız

 Hacettepe Mobil Planetaryumu

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

"4005 Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları" kapsamında başvurduğumuz; "Okul Dışı Ortamlarda Fen Derslerinin Öğretilmesine Yönelik Fen Bilimleri Öğretmenlerinin Eğitimi" isimli projemiz TÜBİTAK tarafından desteklenecektir. Proje 05-09 Eylül 2016 tarihleri arasında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün düzenlediği EBA yarışmaları devam ediyor. Geçen yıl yoğun ilgi gören “Fen Deneyleri Video Yarışması”nın bu yıl ikincisi gerçekleştiriliyor.

Yarışmanın konusu “FEN DENEYLERİ”

Yarışmaya Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel ortaokullarda ve Bilim Sanat Merkezlerinde görev yapan Fen Bilimleri/ Fen ve Teknoloji öğretmenleri ile Millî Eğitim Bakanlığına bağlı tüm resmî ve özel liselerde ve Bilim Sanat Merkezlerinde görevli Fizik, Kimya ve Biyoloji öğretmenleri katılabilir. (Ücretli öğretmenler de dâhildir).

Başvurular 08 Şubat 2016 – 18 Mart 2016 tarihleri arasında www.eba.gov.tr üzerinden alınıyor.

Şartnameyi Görmek İçin Tıklayın

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖZEL EĞİTİM VE REHBERLİK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci aday gösterme süreci 09.11.2015 Pazartesi günü başlamıştır. Sınıf öğretmenleri 1, 2, 3 ve 4. sınıfa devam eden öğrencilerden; resim, müzik ve genel zihinsel alanda akranlarından ileri düzeyde farklı olduğunu düşündükleri öğrencileri aday gösterip e-okul sistemi üzerinden gözlem formlarını 27.11.2015 tarihine kadar doldurabileceklerdir. 3. ve 4. sınıftan aday gösterilecek öğrencilerin gözlem formlarının sistem tarafından açılabilmesi için sınav ücretinin kılavuzda belirtilen bankalara TC Kimlik Numarası ile yatırılması gerekmektedir.

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

Haber kaynağı için tıklayınız.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında 08/09/2015 tarihinde imzalanan ve "TÜBİTAK Tarafından Desteklenen Bilim Fuarlarına Dair İşbirliği Protokolü" kapsamında yer alan "MEB'e bağlı okulların değişik kademelerinde eğitim ve öğretimlerine devam eden öğrencilerde bilim kültürünün gelişmesi" amacıyla 4006 Bilim Fuarları Destekleme Programı 2015-2016 dönemi çağrısı açılmıştır.